Субота, 30.05.2020, 17:10
Вітаю Вас, Гість

ФБ-спільноти

«Слова, що нас збагачують»

Картинки з рідковживаними і дуже красивими українськими словами. Наприклад, мріти – це світати, негоду можна назвати моквою чи ляпавицею, а десниця – це права рука. Ці нетипові для нашого вуха слова легко запам’ятати завдяки ілюстраціям.

«Чиста мова»

Тут зібрано найактуальніші публікації та медіапродукти на мовну тематику. Допомагає бути у курсі останніх новин з мовних фронтів.

«Б’юрко-мов’юрко»

Себе означують як «криниця для спраглих граммар-наці. мовностилістичні поради». Тут можна знайти інформацію про те, як же правильно вживати слова, не помилятися і не калькувати з російської. Ударів, наприклад, завдають, а наносять макіяж чи бруду у хату. А вислів «ні світ ні зоря» можна замінити «ще й чорти навкулачки не билися».

«Переходь на українську»

Проект розповідає про людей, які перейшли на українську мову. Одна з таких історій – про одесита Аліма, який уже 8 років розмовляє державною, з того часу, як його онук пішов у перший клас. Вони домовилися, що «стають глухими», коли хтось із них говорить російською. Правило прижилося і згодом двоє ентузіастів залучили до випробування всю свою раніше російськомовну сім’ю. А ось Олена з Дніпра перейшла з чоловіком на українську, коли почула фразу «для защиты русскоязычного населения…разрешить…ввести войска на территорию Украины» у 2014 році.

Якщо у тебе є власна історія переходу на державну – надсилай її на електронну скриньку для публікації.

Ютуб-канали

«СловОпис»

Інтерактивний словник рідковживаних українських слів у форматі коротеньких відео. Це мультимедійний проект студентів і викладачів Київського університету імені Бориса Грінченка, покликаний популяризувати мову. З цих відео ти довідаєшся, що таке «фляндрівка», «куманець», «репети». А ще дізнаєшся про історію популярного нині слова «трампилося».

«Уроки української мови»

Журналіст Анатолій Васянович у коротких відео пояснює правила культури мови. Ти впевнишся, чи є різниця між словами «курити» і «палити», дізнаєшся, що знаходяться лише загублені речі, будівлі розташовані, а от люди перебувають або просто є.

«іLearn»

На цьому ресурсі є відеолекції не лише з української мови (охоплюють основні розділи мовознавства), а і з української літератури, історії та математики. Уроки тривають приблизно півгодини, протягом яких ти не просто ознайомишся з правилами, але й почуєш безліч прикладів їх застосування у реальному житті.