Вівторок, 11.08.2020, 12:53
Вітаю Вас, Гість

Пам'ятка батькам « Дитячі прохання»

 

1. Не розбещуйте мене, цим ви мене псуєте. Я дуже добре знаю, що не обов’язково надавати мені все, що я вимагаю. Я просто випробовую вас.

2. Не бійтесь бути вимогливими зі мною. Я надаю перевагу саме такому підходу. Це дозволяє мені визна­чатись.

3. Не покладайтесь на силу у стосунках зі мною. Це привчать мене до того, що вважати слід лише на силу. Я відгукнусь з більшою готовністю на наші ініціативи.

4. Не будьте не послідовними. Це збиває мене з пантелику і змушує вперто намагатися у всіх випадках за­лишити останнє слово за собою.

5. Не давайте обіцянок, яких ви не зможете викона­ти; це похитне мою віру у вас.

6. Не піддавайтесь на мої провокації, коли я кажу або роблю щось тільки для того, щоб роздратувати вас. А то надалі я намагатимусь досягти ще більших «перемог».

7. Не засмучуйтесь занадто від моїх слів: «Я вас не­навиджу» . Я не це маю на увазі. Я просто хочу, щоб ви пошкодували над тим, що мені зробили.

8. Не змушуйте мене почувати себе меншим, ніж я є насправді. Я відіграюсь над вами за це, ставши «плак­сою».

9. Не робіть для мене і за мене те, що я у змозі зроби­ти сам: я використовуватиму вас, як обслугу.

10.        Не дозволяйте моїм «поганим звичкам» притягу­вати до мене надмірну частку вашої уваги. Це тільки надихне мене на їх продовження.

11.        Не нарікайте на мене у присутності сторонніх лю­дей. Я зверну більшу увагу на ваше зауваження, якщо ви скажете мені все спокійно віч-на-віч.

12.        Не намагайтесь обговорювати мою поведінку у са­мий розпал конфлікту. За деякими об’єктивними при­чинами мій слух притупляється в цю мить, а бажання співпрацювати з вами пропадає. Буде нормально, якщо ви зробите якісь кроки, але давайте поговоримо про це пізніше.

13.        Не намагайтесь читати мені нотації. Ви будете здивовані, дізнавшись, що я чудово розумію, що таке «добре» і «погано».

14.        Не змушуйте мене відчувати, що мої провини - смертельний гріх. Я повинен навчитися робити помил­ки без відчуття, ніби я ні на що не придатний.

15.        Не чіпляйтесь до мене і не бурчіть на мене. Якщо ви будете це робити, я повинен буду захищатися, при­кидаючись глухим.

16.        Не вимагайте від мене пояснень, навіщо я це зро­бив. Я іноді сам не розумію, чому чиню так, а не інакше.

17.        Не піддавайте надто великому іспиту мою чес­ність. Заляканий, я легко перетворююсь на брехуна.

18.        Не забувайте, що я люблю експериментувати. Саме так я пізнаю світ, тому, будь ласка, змиріться з цим.

19.        Не захищайте мене від наслідків моїх власних по­милок. Я вчусь на власному досвіді.

20.        Не звертайте занадто багато уваги на мої малень­кі хвороби. Я можу звикнути отримувати задоволення від поганого самопочуття, якщо це привертає до мене стільки уваги.

21.        Не намагайтесь здихатись мене, коли я ставлю відверті запитання. Якщо ви не будете на них давати відповіді, я буду шукати інформацію десь на стороні.

22.        Не відповідайте на мої дурні та безглузді: питан­ня. Якщо ви будете це робити, то через деякий час помі­тите, що я просто хочу, щоб ви постійно мене забавляли.

23.        Ніколи не натякайте, що - ви є - досконалі й без­грішні. Це дає мені відчуття марності спроб зрівнятися з вами.

24.        Не тривожтеся, що ми з вами проводимо разом мало часу. Головне те, як ми його проводимо.

25.        Нехай мої страхи не викликають у вас надмірного хвилювання, інакше я буду лякатись ще більше. Пока­жіть мені, що таке мужність.

26.        Ставтесь до мене так, як ви ставитесь до друзів. Тоді я теж стану вашим другом. Я ж вчусь, наслідуючи при­клади, а не під впливом критики.

27.        І,          крім того, я вас так сильно люблю, будь ласка, поверніться до мене з любов’ю ж...