Субота, 30.05.2020, 18:05
Вітаю Вас, Гість

Кожний учень школи зобов'язаний:

1. Серйозно ставитися до навчання, прагнути показувати в ньому найкращі результати, розглядати навчання як головний зміст свого перебування в школі. Поважати знання, досвід i зусилля своїх учителів.

2. Виконувати домашні завдання, за винятком тих випадків, коли це виконання було утрудненим з поважних причин.

3. Підкорятися адміністрації, педагогічним та іншим працівникам школи, виконувати їхні вказівки, пов'язані з навчальною й позакласною діяльністю, а також накази й приписи, які доводяться до відома учнів за допомогою інструкції та оголошень.

4. Ставитися один до одного шляхетно й уважно, поводитися стримано, з гідністю. Честь i гідність людини важливіша ніж матеріальні інтереси та хвилинні примхи.

5. Поважати людську гідність i права інших учнів. Не допускати фізичного насильства стосовно інших дітей.

6. Дотримуватися загальноприйнятих норм у манерах спілкування; приходити в школу чистими, охайними, акуратно підстриженими; не використовувати пірсинг на відкритих частинах тіла.

7. Дотримуватися вимог до зовнішнього вигляду учнів, передбачених у школі: для хлопчиків — однотонний строгий костюм або однотонний класичний джемпер, жилет, краватка; для дівчаток—однотонні класичні спідниця або штани, блузка або однотонний класичний джемпер, жилет. Одяг не повинен відкривати частини тіла учня. Для занять фізкультурою необхідна відповідна форма.

8. Висловлювати свої погляди, не принижуючи гідність та почуття інших людей.

9. Не перекладати свою провину на інших, а насамперед попросити вибачення, намагатися виправити становище й зробити висновки на майбутнє. Не відповідати злом на зло. Бути відкритим для вибачення й прощення.

10. Дбайливо ставитися до тварин і птахів, а також до зелених насаджень, дерев, кущів, квітів. Дбайливо ставитися до приміщення школи, майна, обладнання й ресурсів. Поважати право власності.

11. У випадку втрати або псування друкованих видань із фонду шкільної бібліотеки збиток відшкодовується батьками (законними представниками) винного учня відповідно до правил бібліотеки. Ремонт будь-якого ушкодженого майна оплачується за рахунок батьків (законних представників) винного учня.
Учневі школи:

12. Не можна прагнути до переваги над іншими дітьми за рахунок морального й фізичного тиску. У школі визнається винятково перевага в знаннях, спорті й художній творчості.

13. Не можна залякувати будь-кого, особливо більш слабких і молодших за віком.

14. Не можна висміювати того, хто менше знає, відстає в навчанні або припустився помилки. Особливо непристойно й жорстоко висміювати людину за її фізичні особливості й недоліки.

15. Не можна використовувати для звертання клички й принизливі прізвиська.

16. Не можна вживати в розмові й на письмі нецензурні слова й вислови.

17. Не можна приносити в школу цигарки, алкогольні й наркотичні речовини, друковану продукцію еротичної спрямованості.

18. Не можна брати чужі речі без дозволу їх власників.

19. Не можна приносите в школу речі для продажу іншим учням, а також купувати що-небудь у них.

20. Не можна фати на території школи в азартні ігри або будь-які інші ігри на гроші або речі.

На території й у приміщенні школи учням потрібно:

21. Вітатися з усіма дорослими, знайомими й незнайомими, педагогами, працівниками, відвідувачами школи, батьками, а також з усіма дітьми, яких зустрічаєш у цей день уперше. У такий же спосіб варто прощатися, ідучи зі школи.

22. Максимально точно виконувати розпорядок дня, не спізнюватися на уроки, обід, позакласні заняття. Запізнення на урок є грубим порушенням дисципліни.

23. Не призначати й не здійснювати зустрічі із друзями й знайомими, які не навчаються в цьому навчальному закладі, вони можливі тільки після уроків і поза стінами школи.

24. Всі усні або письмові повідомлення педагогів батькам передавати в той самий день.

25. Чітко виконувати правила техніки безпеки й розпорядження медсестри.

26. У випадку нездужання або травми негайно сповістити про це медсестрі або будь-якому працівникові школи.

27. У приміщенні школи перебувати тільки в змінному взутті.

Поводження учня на уроці

28. Учень приходить у школу не пізніше ніж за 10 хвилин до початку занять, знімає в гардеробі верхній одяг.

29. Почувши попередній дзвінок на урок, учень займає своє робоче місце в навчальному кабінеті і готує всі необхідні навчальні приналежності до майбутнього уроку.

30. На парті й у портфелі слід підтримувати порядок.

31. До початку уроку кожний учень повинен мати на парті все необхідне для того, щоб відразу ж включитися в навчальний процес.

32. Зошити учня повинні бути чистими, охайними, правильно підписаними, з полями.

33. Учень зобов'язаний мати щоденник. Щоденник заповнюється учнями відповідно до інструкції, перевіряється класним керівником щотижня, видається на щотижневій класній годині, підписується батьками. Щоденник надається учнями на першу вимогу будь-якого працівника школи.

34. Учень зобов'язаний мати всі необхідні навчальні приналежності на кожному уроці; забувати або з будь-яких інших причин не приносити необхідні на уроці приналежності (підручник, книжку, ручку, щоденник тощо) забороняється.

35. Не дозволяється стирати написане в зошитах, щоденниках, виривати аркуші.

36. Якщо учень хоче що-небудь сказати, попросити, поставити запитання вчителеві або відповісти на запитання, він піднімає руку, після дозволу вчителя говорить.

37. Педагог може встановити додаткові правила на конкретних уроках.

38. Коли вчитель заходить у клас, учні встають на знак привітання й сідають після того, як учитель, відповівши
на привітання, дозволить сісти. Подібним чином учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.

39. На уроці не можна займатися тим, що не пов'язане з навчальним процесом.

40. Забороняється використання засобів мобільного зв'язку. Не можна діставати телефони з портфеля (пакета, сумки) під час уроку (перед уроком телефон обов'язково відключати).

41. Під час уроку забороняється шуміти, голосно розмовляти, ходити по класу без дозволу вчителя, а також заважати іншим учням і вчителеві будь-яким іншим способом.

42. Дзвінок (сигнал) про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення занять, учні мають право покинути клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.

Поводження учня в їдальні

43. Перед відвідуванням їдальні необхідно вимити руки з милом.

44. Слід дотримуватися черги при одержанні їжі.

45. Під час їжі треба правильно користуватися столовими приборами, додержуватися етикету, поводитися тихо, не кричати, не шуміти, акуратно ставитися до їжі.

46. Слід проявляти увагу й обережність при одержанні і вживанні гарячих і рідких страв.

47. Після їжі необхідно забрати за собою посуд.

48. Потрібно виконувати вимоги педагога й працівників їдальні.

49. Забороняється вживати й демонструвати їжу поза їдальнею.
На території й у приміщенні школи:

50. Забороняється самовільно відлучатися зі школи протягом навчального дня з будь-якої причини. Учень може вийти за межі території школи тільки з дозволу класного керівника або адміністрації школи.

51. Забороняється пропускати навчальні заняття без поважних причин. У випадку пропуску занять через хворобу учень повинен пред'явити класному керівникові довідку від лікаря. Учні можуть бути звільнені від навчальних занять директором школи за заявою батьків (законних представників).

52. Тим, хто відчуває труднощі в освоєнні того чи іншого предмета, необхідно відвідувати відповідні консультації за запрошенням учителя або за власною ініціативою.

53. Забороняється перебувати в спортивному залі за відсутності дорослих.

54. Забороняється неввічливо розмовляти з педагогом чи будь-яким дорослим, що перебуває в школі, тримати руки в кишенях, віддалятися, не закінчивши розмови.

55. Забороняється палити в приміщенні, на території школи й прилеглих територіях.

56. Забороняється вживати алкогольні, енергетичні напої.

57. Забороняється приносити й використовувати в школі й на її території зброю, вибухові й вогненебезпечні речовини, горючі рідини, піротехнічні вироби, газові балончики, одурманюючі засоби, а також отруйні й токсичні речовини.

58. Забороняється розкидати папірці, креслити, малювати, писати на партах, стінах і підвіконнях, залишати на стінах і підлозі сліди від взуття.

59. Забороняється без дозволу власника цікавитися вмістом парти, портфеля й кишень одягу інших дітей. Це ж стосується речей, що перебувають на столі й у столі вчителя, а також у вчительській, кабінеті адміністрації, бібліотеці, фізкультурному залі, лаборантській, на кухні, в їдальні.