Вівторок, 11.08.2020, 12:19
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2016 » Грудень » 1 » Горять свічки в людських долонях
23:42
Горять свічки в людських долонях

Моя бабуся, сирота, 
Мені колись розповідала, 
Як батька з матір’ю вона 
В свої шість років поховала: 
«Забрали з хати геть усе, 
Зернину кожну вигрібали…»
Знати правду - значить знати себе. Для поневолення людини достатньо забрати її пам'ять про своє минуле, минуле своїх дідів, прадідів. Лише правда про минуле робить людину вільною та готовою до майбутнього. Багато людей пережили страшні часи голоду, мільйони не пережили тих часів. Мільйони жертв заслуговують на значно більшу пам'ять, ніж просто постаменти, пам'ятні знаки. Вони заслуговують на пам'ять про кожного, хто загинув.

Лідери учнівського самоврядування Новоушицького району активно долучилися до вшанування пам’яті жертв Голодомору, провели у своїх школах уроки пам’яті, виховні години, постаралися зібрати і донести до учнів якнайбільше інформації про ті страшні часи.

У Кучанській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся виховний захід "Україна пам'ятає, світ визнав" присвячений Дню пам'яті жертв голодомору. Хвилиною мовчання учні школи вшанували пам'ять тих, хто не пережив страшних 32-32років.
" Горять свічки в людських долонях жовті й білі" під такою назвою пройшла година духовності в Новоушицькій ЗОШ І-ІІІ ст.№2, яку провели учні 8 класу. Вели мову про той найчорніший час в історії України, декламували вірші, запалювали свічки і мовчки клялися, що пам'ятатимуть і не забудуть. Було організовано урок пам'яті, перегляд документального фільму, виставку під назвою "Пам'ять не згасне...". Учні долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання,  відвідали музей та побачили нову експозицію на тему «Голодомор 1932-1933 року».

Переглядів: 373 | Додав: Alex | Рейтинг: 5.0/1