Четвер, 09.04.2020, 11:35
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2018 » Березень » 4 » Майстер з Новоушиччини взяв участь у першому в Україні Фестивалі сірникових рекордів
15:19
Майстер з Новоушиччини взяв участь у першому в Україні Фестивалі сірникових рекордів

 

Перший Фестиваль сірникових рекордів відбувся у Києві 2 березня, у Міжнародний день сірника.

На запрошення Національного Реєстру Рекордів до Києва з'їхалися талановиті майстри, для яких сірники — це основа творчості,адже зі звичайнісінького сірника можна зробити кораблі, будівлі, картини і навіть музичні інструменти.

Ініціатором заходу став  Йосип Осташинський, він і сам рекордсмен, експерт із сірникових рекордів, член Національної спілки художників України, Заслужений художник України, майстер традиційного народного мистецтва. Це єдиний у світі автор незвичайного творчого жанру – архітектура в мініатюрі, який вже понад 30 років свого життя присвятив цьому захоплюючому заняттю. В день фестивалю майстер сірникової справи разом з представниками Національного реєстру рекордів України був експертом під час фіксації нових рекордів.

Фестиваль широко висвітлювався усіма найбільшими національними та регіональними каналами: Першим, Інтером, Один плюс Один, Україна, 112…

Фестиваль відкрив єдиний в Україні і світі Ансамбль музичних інструментів із сірників з міста Жашків. Це — гітара, гармошка, бандура, скрипка та інші музичні інструменти, зроблені з сірників майстром Богданом Сенчуковим.

Сірники як мистецтво були представлені новими рекордами, на які номіновано унікальну конструкцію із сірників лінійного корабля довжиною майже 1,5 метри (Іван Котляревський, м.Кременчук), найбільший макет локомотиву з вагонами (Віктор Шуляренко, м.Коростень), картина з сірників без використання клею «Архангел Михаїл» (Сергій Короляк, м.Київ), найбільше панно «Розп’яття» (Юрій Семенюк, м. Люблинець, Волинська обл) та інші. На створення кожної з цих робіт знадобилося понад 100 000 сірників.

Символічно, що в День Сірника головним рекордом стала найбільша інсталяція сірника, яка знаходиться у Києві при вході до Чеської пивної ресторації «СТАРОМАК», яка виступила партнером фестивалю.

Приємно відзначити, що серед багатьох робіт увагу відвідувачів привернули  і роботи нашого талановитого земляка  - Луцака Євгена, майстра народного мистецтва,  керівника гуртка Новоушицьгого будинку дитячої творчості, який представив моделі кораблів.

Пишаємось нашими талановитими майстрами та бажаємо творчого натхнення та нових здобутків!

Переглядів: 993 | Додав: Alex | Рейтинг: 5.0/1