Субота, 30.05.2020, 18:08
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2017 » Січень » 25 » Ніколи не забути Україні цих юних душ нескорений політ
18:53
Ніколи не забути Україні цих юних душ нескорений політ

 

Хоч виє знов зима поривом лютим 
Та ми дорогу знаєм до мети 
Героїв Крут ! О, нам їх не забути 
Дзвенить їх клич, - невтомно далі йти 


29 січня 1918 року в історії України з'явилася нова сторінка, щедро полита кров'ю, назва якої - Крути...  У цей день юнаки у нерівному бою віддали своє життя, але відстояли честь України.  Відвага та самопожертва трьох сотень військових курсантів, студентів, гімназистів проти кількатисячної більшовицької армії стали справжнім прикладом для наступних поколінь.

Ми маємо пам'ятати історію становлення нашої держави, а особливо тих, хто боронив незалежність України. З нагоди 99-у річниці бою під Крутами в Україні відбулися культурно-мистецькі тематичні меморіальні заходи. Лідери учнівського самоврядування Новоушиччини відзначили памятну дату лінійками пам’яті, що відбулись в усіх школах району,  де учні ще раз нагадали про події минулого, переглянули уривки художнього фільму "Нескорені", документальний фільм «Лист без конверта» із серії «Невідома Україна»; здійснили віртуальну мандрівку до Меморіалу "Пам’яті героїв Крут" (перегляд відеоролика «Бій під Крутами: історія, символ, пам’ять», вшанували память загиблих під Крутами хвилиною мовчання і заспівали гімн "Ще не вмерла Україна".

Пам’ять Крут б’є в наші серця, трагічна загибель юнаків, що своєю кров’ю окропили землю у боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі.
Слава Україні! Героям Слава! 

Переглядів: 337 | Додав: Alex | Рейтинг: 5.0/1