Вівторок, 11.08.2020, 12:51
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2014 » Червень » 6 » Семінар-практикум «Портфоліо як ефективний метод самопрезентації у професійній діяльності керівника гуртка»
10:44
Семінар-практикум «Портфоліо як ефективний метод самопрезентації у професійній діяльності керівника гуртка»

Семінар-практикум «Портфоліо як ефективний метод самопрезентації у професійній діяльності керівника гуртка»

 

Сучасний педагог – це творча індивідуальність, яка володіє оригінальним проблемно-педагогічним і критичним мисленням, творець різноманітних розробок, які спираються на передовий світовий досвід і нові технології навчання. Будь-які перетворення, які відбуваються в закладі, знаходяться в прямій залежності від особистісних якостей педагогів, рівня їхньої професійно-педагогічної компетентності, а також рівня розвитку їх мотиваційно-ціннісної орієнтації на свою професію.

Завданням позашкільного навчального закладу є створення таких умов, які б забезпечували запуск механізмів самоосвіти, самопізнання і само- актуалізації особистості, а також сприяли б формуванню мотивації досягнень.

Одним із таких засобів є портфоліо, яке дозволяє педагогу ефективно планувати і оцінювати процес і результати своєї діяльності, самопрезентуватися.

5 червня на базі будинку дитячої творчості відбувся семінар-практикум для керівників гуртків на тему «Портфоліо як ефективний метод самопрезентації у професійній діяльності керівника гуртка».

Мета семінару - ознайомлення керівників гуртків з правилами та принципами створення портфоліо та структурою портфоліо педагога; підвищення ефективності самоосвітньої діяльності та рівня методичної культури педагогів; визначення рівня професійних досягнень та наступних цілей подальшого професійного вдосконалення.

Методист Мутрук І.В. презентувала учасникам семінару теоретичні відомості про портфоліо, його типи та вимоги до оформлення, принципи та основні частини складу портфоліо.

Поділились досвідом та продемонстрували колегам власні портфоліо керівники гуртків: Барабанова Ж.М., гурток «Юний художник» та «Вишиванка»; Стасишена Л.П., гурток «Вокальний спів»; Сарахман Л.П., гурток «Умілі ручки» та «Екодизайн»; Петрова О.В., гурток «Хореографічний».

Портфоліо є мотиваційною основою діяльності педагога та допомогою у його професійному становленні, формуванні особистісно-професійного іміджу і  виступає не тільки інструментом, який полегшує зовнішню експертизу діяльності педагога та її результатів, але і забезпечує:

-  з боку адміністрації позашкільного закладу підтримку високого рівня мотивації, заохочення активності та самостійності педагогічних кадрів;

-  з боку педагогів розширення можливості для освіти і самоосвіти, розвитку навичок рефлексивної та оцінної діяльності, та виступає засобом постійної підтримки професійного зростання педагога.

Переглядів: 637 | Додав: Niida | Рейтинг: 0.0/0