Понеділок, 01.06.2020, 21:16
Вітаю Вас, Гість
Головна » 2013 » Грудень » 23 » ТВОРЧИЙ ЗВІТ за 2013 рік
16:11
ТВОРЧИЙ ЗВІТ за 2013 рік
ТВОРЧИЙ ЗВІТ за 2013 рік
18 грудня відбувся творчий звіт будинку дитячої творчості за 2013 рік, приурочений до Дня святого Миколая. Дітям пільгових категорій вручено подарунки від адміністрації району. Далі гуртківці та учні загальноосвітніх навчальних закладів району показали святкову програму "Подорож Святого Миколая у країну творчості", під час якої розкрили свої таланти та можливості. Свято дуже сподобалося і дорослим, і дітям.
В ході програми виступила Н.М.Моспан, директор закладу, яка презентувала звіт за рік. У своїй промові вона сказала: "Указом Президента України Віктора Януковича від 28.12.2012 № 756  2013 рік проголошено Роком дитячої творчості.    Указ виданий з метою сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створенню умов для їх творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку, виявлення і підтримки талановитих  та обдарованих дітей, організації змістовного дозвілля, вдосконаленню виховної роботи та розбудови системи позашкільної освіти.

І ось Рік дитячої творчості наближається до свого завершення, настав час підводити підсумки зробленого.

Новоушицький районний будинок дитячої творчості – це комплексний позашкільний навчальний заклад, який на сьогодні працює за сімома напрямами: художньо-естетичний,  науково-технічний, еколого-натуралістичний, туристсько-краєзнавчий, спортивний, військово-патріотичний та соціально-реабілітаційний.

Хочу з впевненістю сказати, що наш будинок дитячої творчості доклав чимало зусиль для виконання та реалізації соціальних ініціатив Президента України щодо творчої підтримки дітей та молоді.

Насамперед спільно з  керівниками районної державної адміністрації, районної ради та відділу освіти, молоді та спорту була вироблена стратегія розвитку позашкільної освіти в районі на найближчі роки, щоб наші діти не йшли на вулицю, а змогли розвивати свої таланти, творчі здібності та нахили під керівництвом досвідчених педагогів. По-перше – ми збільшили мережу гуртків та кількість учнів у них. Станом на 1 січня 2013 року у будинку дитячої творчості працювали 58 груп, сформованих у 39 гуртків, у яких займалося 800 учнів, що становило 32,5 % від загальної кількості учнів у районі. Станом на сьогоднішній день ми маємо  68 груп у 48 гуртках, які охоплюють позашкільною освітою 938 учнів, це 40 % від загальної кількості учнів шкіл району. У Малій академії наук займається 103 учні.

Збільшити відсоток охоплення дітей нам вдалося завдяки покращенню фінансування позашкільного навчального закладу у 2013 році (в порівнянні: у  2012 році бюджет складав 594 850 грн, у 2013  – 809 091 грн.). Це дало змогу  також забезпечити заклад сучасною комп’ютерною технікою, придбати костюми для хореографічного гуртка, матеріали для роботи  інших гуртків. Збільшено кількість годин гурткової роботи – з 226 у 2012 році до 262 станом на сьогодні.

Оскільки наш район в основному є сільським, то другим напрямом роботи ми обрали забезпечення якісною позашкільною освітою учнів сільських загальноосвітніх навчальних закладів, тобто діяли за принципом «Позашкільна освіта іде до учня».

З цією метою збільшено кількість гуртків будинку дитячої творчості, які працюють на базі сільських шкіл. Якщо на початок 2013 року наші гуртки працювали у 10 сільських закладах і у них займалося 343 учні, то сьогодні це вже 16 шкіл, у яких займається 500 учнів, що становить 53 % від охоплення учнів позашкільною освітою.

Віковий склад вихованців різноманітний: від 6 – до 10 років – 366 учнів, або 39 %; від 10 до 14 років – 431 учень, 46 відсотків. Низьким є рівень охоплення позашкільною освітою молоді віком від 14 до 17 років – всього 141 учень, 15 %, але над цим питанням ми будемо працювати і покращувати показник.

Успіхи позашкільної освіти є результатом самовідданості  педагогів, бо саме вони підтримують у дітей бажання розвиватися та мотивують їх до творчості. Забезпечення закладу кадрами було дещо проблематичним, але в цьому році ми вирішили питання шляхом прийняття на посади керівників гуртків за сумісництвом  педагогів шкіл, які надають якісні освітні послуги учням у своїх навчальних закладах. На сьогодні у нас працюють 42 педагоги, з них 18 основних працівників та 24 сумісники. 30 керівників гуртків мають вищу освіту, 4 – базову вищу, 8 – середню спеціальну.

  Педагоги Будинку дитячої творчості роблять все для того, щоб розвивати творчість наших вихованців. Свідченням цього є результативність участі гуртківців у Всеукраїнських та обласних конкурсах. На протязі 2013 року взяли участь у 7 Всеукраїнських конкурсах. Результат – 1 місце у конкурсі «Знай і люби свій край», по 2 подяки Національного еколого-натуралістичного центру за участь в конкурсах «Український сувенір», «Новорічна композиція».

Ми взяли участь в 11 обласних конкурсах художньо-естетичного напряму та отримали 25 призових місць. Найбільш результативними були конкурс «Подільська писанка» - 3 місце, конкурс авторської пісні і співаної поезії – 5 місце, конкурс юних фотоаматорів – 6 місце, конкурс «Знай і люби свій край» - 8 місце.

Серед 10 обласних конкурсів науково-технічного напряму найбільш результативними були конкурс комп’ютерної графіки та анімації – 3 місце, змагання та конкурс з початкового технічного моделювання, відкриті змагання з автомодельного спорту.

Якщо підвести підсумки участі по двох напрямах, врахувати те, що за обласним рейтингом за 2011 рік ми мали 24 і 25 місця з 26 можливих, то за 2012 рік  вибороли 13 і 16. Є впевненість, що й у 2013 році ми  не знизили позицій, хоч і за деякими конкурсами рейтинги ще не виставлені.

У таблиці перераховані інші конкурси, у яких брали участь вихованці ПНЗ та учні шкіл району, і , як бачимо, результати є теж.

Значно покращився результат участі учнів загальноосвітніх навчальних закладів у МАН України. У ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН наші юні науковці отримали 6 призових місць з 15. Беремо участь у всіх заочних конкурсах. Але, на жаль, високий результат маємо тільки по одному конкурсу.

На протязі 2013 року будинок дитячої творчості став організатором проведення  15 районних конкурсів, у яких брали активну участь не тільки вихованці будинку дитячої творчості, а й багато учнів ЗНЗ району. Переможці нагороджені грамотами та дипломами. Крім цього, наші вихованці завжди є активними учасниками всіх районних та селищних свят, заходів, їх вироби неодноразово милували очі жителів Новоушиччини.

Різноманітними та цікавими є виховні заходи, свята і концерти, які проходять у будинку дитячої творчості..

Районний будинок дитячої творчості є координатором діяльності учнівського самоврядування району. Працює районна Рада лідерів «Сузір’я», у минулому навчальному році проведено районний форум лідерів, зустріч  між  лідерами  учнівського  самоврядування    та  керівництвом районної ради, у квітні проведено регіональне навчання лідерів, на якому були присутні колеги з Віньковецького, Дунаєвецького. Чемеровецького, Кам’янець-Подільського районів. У жовтні проведено районний збір лідерів, обрано голову районної ради та актив. Рада лідерів стала ініціатором створення районної Програми підтримки обдарованих дітей та молоді на 2014-2019 роки.

Учасниками та переможцями  конкурсів, які проводяться для педагогів позашкільних навчальних закладів, є педагоги будинку дитячої творчості. Так, ми вибороли І місця в обласному та Всеукраїнському конкурсі на методичні розробки з початково-технічного профілю науково-технічного напряму, ІІІ місця в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу WEB-сайтів, в обласному конкурсі на кращий сценарій масового заходу.

На мою думку, нам вдалося значно підняти рівень позашкільної освіти в районі. Підводячи підсумки, хочу сказати, що ми не будемо зупинятися на досягнутому, рухатимемось вперед, адже позашкільна освіта на даний час відіграє важливу роль у системі загальної освіти. Ми відповідаємо за наших дітей в позаурочний час, цікаво організовуємо їх дозвілля, знаходимо та розвиваємо їх задатки, нахили і таланти. А саме головне – ми забираємо дітей з вулиці, від шкідливих та небезпечних звичок.

Позашкілля району повсякчас відчуває зацікавленість державної  влади щодо його розвитку. З-за сприяння обласного та районного керівництва наш заклад внесено у Державний перелік об’єктів для генеральної реконструкції, з державного бюджету виділено 1 млн 840 тисяч гривень. Виготовлено всю необхідну документацію, проведено тендер на ремонтні роботи. Тепер надіємося на якісний ремонт, який дасть нам можливість надавати послуги у приміщенні, що відповідає стандартам позашкільної освіти.

Адже сучасні перетворення в Україні зумовлюють необхідність виховання активної та творчої особистості, виховання такого громадянина, який відчував би себе особистістю, керувався у повсякденному житті загальнолюдськими моральними цінностями, міг генерувати та реалізувати соціально значущі ідеї."
Танець казкових героїв у виконанні гуртківців, учнів Пижівської ЗОШ І-ІІ ступенів
 
Королева Творчості і Таланти
 
Пісня про творчість у виконанні Інни Баранюк та вихованців Будинку дитячої творчості
Танець Зими і сніжинок у виконанні гуртківців, учнів Зеленокуриловецької ЗОШ І-ІІІ ступенів
Вокальна група "Водограй", вихованці гуртка "Вокальний спів"
Святий Миколай заснув
Зима заморожує Святого Миколая
Діана Гандзюк та вихованці будинку дитячої творчості
Вокальна група "Домісольки"
 

 

Переглядів: 756 | Додав: Niida | Рейтинг: 0.0/0