Вівторок, 11.08.2020, 12:40
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Психологія » Психологія

Вправи на розвиток креативності
  • *      Гра «Навпаки». Спробуйте прочитати оголошення, вивіски, назви магазинів навпаки. Приміром, піцерія «Неаполь», а ви читайте «Лопаен». Спочатку буде важко, але мозок теж потрібно тренувати. Кілька днів і вже без особливих зусиль зможете читати короткі слова, потім більш довгі, потім фрази, а з часом і довгі речення.
    Для чого це потрібно? Перш за все, ви тренуєте мозок, даєте йому зрозуміти, що існує не один спосіб бачення ситуації, є альтернативи, і ці альтернативи потрібно помічати. Коли виникне якась проблема, і треба буде знайти з неї вихід, ваше мислення буде відкритим до нестандартних, незрозумілих йому рішень.

*      "Креативне читання».Всі ми знаємо, що читання книг добре впливає на розвиток розумових здібностей. До речі, не сама інформація, а саме процес читання. А для того, щоб розвивати креативне мислення, потрібно і креативно читати. Спробуйте почати читання книги з кінця, та ще й знизу вгору. Вийде, що всі події будуть йти від кульмінації до початку.
Для чого це потрібно? Читаючи книгу з кінця, ви звикаєте до того, що бувають абсолютно неймовірні рішення. а насправді існують і інші варіанти. Читаючи задом на перед,  ви і мислите аналогічно. Для мозку такий тип мислення незвичний, але він його швидко прийме, і з радістю буде використовувати в повсякденному житті.

  • *      Те, чого немає». Суть цієї вправи в тому, що ви повинні вигадувати те, чого не існує. Придумайте якусь тварину (наприклад, Леопанд), потім опишіть її, як вона виглядає, де живе, що робить, чим живиться. Якщо з тваринами важко, то можете пофантазувати над жіночими і чоловічими іменами. Придумуйте такі, яких  не існує.
    Для чого це потрібно? Дуже часто важко вигадати щось таке, з чим раніше не стикався. Наш мозок намагається використовувати вже добре відомі образи, назва, функції предметів. Але потрібно перебудовуватися, вчити його абстрагуватися від усього цього, концентруватися на цікавіших, невідомих фактах.
  • *      Каракулі». У дитинстві, коли ми малювали щось незвичайне, фантазували, креативили, дорослі називали такий малюнок «каракулі». Дорослим для розвитку креативного мислення теж корисно так помалювати. Візьміть аркуш паперу, намалюйте щось незвичайне, дайте йому назву, подумайте де цей предмет можна використовувати, якими властивостями він володіє.

*      Суть наступної вправи полягає в тому, щоб вигадувати словосполучення зі словами, які мають протилежне значення. Наприклад, твердий пух, високий карлик, квадратний м'яч, холодний окріп тощо. Таким чином ви вчитеся сприймати реальність нестандартно, виходити за межі звичайного. Ми  розуміємо, що карлик не може бути високим, але креативне мислення і полягає у тому, щоб вигадувати щось незвичайне, нестандартне.

*      Візьміть будь-яке слово, і уявіть, що це абревіатура. А тепер спробуйте розшифрувати кожну букву, та ще так, щоб все логічно склалося в пропозицію. Наприклад, слово «літо». Розшифровуємо: Летіла Іскра Тримала Осінь. Спочатку буде важкувато, але з часом мозок звикне до подібних ігор і буде все робити на автоматі.

  • *      Звичайне-незвичайне». Уявіть щось буденне, наприклад стілець, а потім придумайте 10 способів його використання. Але відразу відкиньте стандартні типу сидіти, стояти, кидати. Хід думок може бути таким: стілець зроблений з деталей, а значить його можна розібрати, з отриманого можна зробити щось новее. Таким чином, ви навчитеся бачити незвичайне у звичайних речах, зможете знайти нестандартне застосування того, що використовуєте щодня. Зміст даних вправ — у відході від стандарту.

Таким чином, наше мислення відкриває нові горизонти, які простягаються далеко від нав'язаних  стереотипів.

Категорія: Психологія | Додав: Alex (24.01.2018)
Переглядів: 345 | Рейтинг: 0.0/0